Тарілка з пап’є-маше

 

Тарілка з пап'є-машеПап’є-маше – це техніка, що дозволяє виготовляти різні маски, сувеніри та поробки з  однорідної маси, створеної з паперових відходів з додаванням будь-якого клею. У перекладі з французької ця назва перекладається як «жований папір». Тарілки, шкатулки, маски, ляльки – всі ці і багато інших речей можна зробити в техніці пап’є-маше. Дітям молодшого шкільного віку це заняття принесе не тільки масу позитивних емоцій, але і користь: розвивається дрібна моторика, художній смак, просторове мислення.

З пап’є-маше виготовляється величезна кількість виробів. Завдяки складом вони виходять особливо легкими, але міцними. Якщо спочатку масу використовували тільки для створення ляльок, то пізніше вона стала застосовуватися для виготовлення посуду, сувенірів, масок, іграшок, елементів декору. Але особливо незамінне пап’є-маше в театральному мистецтві, де з нього роблять муляжі і театральну бутафорію.

На сьогоднішній день існує всього три способи створення маси пап’є-маше:

  • Найпростішою є пошарова технологія. Невеликі шматочки паперу накладаються на заздалегідь підготовлену форму з глини, гіпсу або іншого матеріалу. В деяких випадках кількість накладених шарів може доходити до ста. Як правило, для цього нарізається кілька смужок, накладаються один на одного в різному напрямку.

Особливо важливо, щоб смужка була промазала клеєм з обох сторін, що згодом забезпечить міцність готового виробу. Як тільки будуть створені перші 3-4 шари, необхідно ретельно просушити виріб. Тільки після цього продовжують роботу, просушуючи кожні 4 шари. Подальша робота безпосередньо залежить від призначення виробу.

  • Давнішим способом вважається виготовлення пап’є-маше з паперової м’якоті. Для цього потрібно нарвати газету або іншу папір на дрібні шматочки і замочити гарячою водою на 8-10 годин. Далі слід підігріти суміш, щоб волокна зруйнувалися. З допомогою друшляка зливається вода, а папір подрібнюється в однорідну масу (міксером або блендером). У неї додається клейстер чи клей, залежно від обраної методики. В результаті вийде однорідна маса, працювати з якою також легко, як і з пластиліном.
  • Третій спосіб більш складний і нерідко застосовується в промислових умовах. Аркуші картону накладаються один на одного і промащуються клейовим складом, після чого спресовуються. Як тільки заготівля просохне, вона шліфується і фарбується. В даній техніці виготовляються плоскі елементи, що вимагають особливої міцності.

Пропоную кілька поетапних фото по виготовленню тарілки та відео майстер-клас…

Тарілка з пап'є-маше

Тарілка з пап’є-маше

Тарілка з пап'є-маше

Тарілка з пап’є-маше

Тарілка з пап'є-маше

Тарілка з пап’є-маше

Тарілка з пап'є-маше

Тарілка з пап’є-маше

Тарілка з пап'є-маше

Тарілка з пап’є-маше

Ваш отзыв

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.