Барвиста писанка

В багатьох родинах напередодні Великодня існує традиція розмальовувати писанки.

EggsЗ давніх-давен в Україні писанки були оберегами родинного щастя, символами достатку, весняного відродження природи, зародженням життя, продовженням роду. І сьогодні до великодніх яєць в українців особливе ставлення. Отож, спробуймо разом опанувати це загадкове мистецтво – писанкарство.

Навчитися створювати під силу як дорослим так і дітям. Діти від 10 років можуть з легкістю створити свою писанку, наслідуючи інструкції дорослих. Дітям 5-9 років слід допомагати.

EggsПеред початком роботи підготуйте всі необхідні матеріали та інструменти:

  • видуте яйце,
  • віск,
  • фарби,
  • писачок,
  • свічка,
  • олівець,
  • серветки.

1. Спочатку виберіть орнамент для писанки. Олівцем легенько нанесіть на сухе видуте яйце ті лінії, які мають залишитися білими. Якщо потрібно , скористайтеся гумкою, але дуже акуратно.

2. Запаліть свічку.

3. Візьміть писачок та покладіть до нього шматочок воску. Нагрійте лієчку пасачка над свічкою. Коли віск розтане, спробуйте на серветці провести тоненьку лінію. Якщо лінія проводиться рівненько, починайте наносити віск на яйце по намічених лініях. Так як лієчка маленька, то віск швидко остигає, а лише добре прогрітий віск дозволяє провести рівну лінію. Тому час від часу писачок доведеться підігрівати.

Eggs4. Закрийте отвір в яйці  краплинкою розтопленого воску. Це слід зробити, щоб всередину не потрапляла вода.

5. Занурте яйце в фарбу жовтого кольору. Видуте яйце тяжко занурити, тому слід притиснути ложкою. Коли колір стане насиченим, вийміть яйце та просушіть його за допомогою серветки. Яйце стало жовтим, лише місця нанесення воску залишилися білими.Eggs

6. Нанесіть частину орнаменту, яка має бути жовтого кольору. Нанесіть віск. Занурте в оранжеву фарбу. Всі дії виконуємо аналогічно до попередніх інструкцій.

7. Завжди дотримуйтеся послідовності – фарбуйте яйце в фарбі від світлішого до темнішого кольору.

8. Коли орнамент нанесений повністю, яйце пофарбоване, лишилося найтяжче – зняти віск.

9. Відкрийте від воску отвір, через який відували яйце. Інакше при нагріванні воно може тріснути.

10. Віск можна зняти нагріваючи яйце біля свічки, та цей процес можна прискорити за допомогою звичайного фена для волосся. При нагріванні віск починає плавитися, стирайте його за допомогою серветки. При цьому лінії, які були нанесені олівцем стираються.Eggs

Писанка готова.

Для того, щоб у різноманітити великоднє яєчко, візьміть паличку для шашлику, вставте її в отвір, через який видули яйце. Закріпіть за допомогою пластиліну чи термоклею. Обгорніть гофрованим папером та зав’яжіть його стрічкою. Отримали сувенірне великоднє яєчко.

Я думаю, що кожна дитина  зможе  створити традиційні узори, а згодом, досягнувши майстерності, навіть створювати власні.

Автор Людмила Рижок

 

Ваш отзыв

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.